در ایران امروز ، " دین " شده اسباب فریب و دزدی و ریا
________
مشکلات ساختاری در< رژیم آخوندی > ایران محصول بی‌تدبیری، بی‌برنامگی، ناکارآمدی و فساد گسترده کسانی است که زاینده این < رژیم > و زائیده آن هستند.


۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

وزیر کار« رژیم آخوندی » در ایران:
 یارانه نه به کاهش فقر کمک کرد نه به افزایش اشتغال.
علی ربیعی می‌گوید طرح موسوم به هدفمندسازی یارانه‌ها ناکام مانده و مانع افزایش فقر، نابرابری و بیکاری نشده است. وزیر کار« رژیم » با ناکارآمد خواندن سیاست‌گذاری‌های اجتماعی بر ضرورت بازبینی در این سیاست‌ها تاکید کرد.
به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی!« رژیم »، تجربه و بررسی‌ها نشان می‌دهد که فقدان سیاست‌گذاری مشخص در حوزه مسائل اجتماعی باعث از بین رفتن منابع کشورهای در حال توسعه شده است.
علی ربیعی، شنبه، ۲۲ اردیبهشت، در همایش سیاست‌گذاری در جهان اسلام گفت: 
«برای مثال به عنوان وزیر رفاه اعلام می‌کنم سالانه بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان در حوزه اجتماعی هزینه می‌کنیم اما آثار زیادی از این سرمایه‌گذاری نمی‌بینیم.»
به گزارش خبرگزاری ایسنا، ربیعی پرداخت یارانه نقدی را نمونه‌ای از این سیاست‌ها خواند و گفت: «سالانه بیش از ۴۴ هزار میلیارد تومان یارانه در کشور پرداخت می‌شود، اما به دلیل فقدان سیاست‌گذاری‌های اجتماعی درست، پرداخت این میزان یارانه نه به کاهش فقر، نه به افزایش اشتغال و نه بهبود عدالت کمک کرده است.»
اجرای قانون موسوم به هدفمندسازی یارانه‌ها از آذرماه ۱۳۸۹ آغاز شد. مطابق این قانون! دولت با قطع یا کاهش برخی یارانه‌ها، از جمله در مورد حامل‌های انرژی، به هر شهروند  < ساکن ایران >  ماهی ۴۵ هزار تومان به عنوان یارانه نقدی پرداخت می‌کند.
در کنار تمام انتقادهایی که به این قانون و نحوه اجرای آن وارد می‌شود، یک نکته اساسی ثابت ماندن میزان یارانه نقدی و سقوط مداوم قدرت خرید یارانه ۴۵ هزار تومانی به دلیل تورم است.
کاهش ارزش یارانه نقدی در برابر دلار
مقایسه ارزش برابری یارانه نقدی با ارزهای خارجی در بیش از ۷ سال گذشته این مسئله را آشکارتر می‌کند. در سال ۸۹ بهای هر دلار آمریکا کمتر از ۱۱۰۰ تومان بود که مطابق آن یارانه نقدی حدود ۴۱ دلار می‌شد. این میزان با توجه به بهای کنونی دلار در بازار آزاد که تا هفت هزار تومان هم گزارش شده، ۶ تا ۷ دلار بیشتر نیست!.
مطابق برآورد کارشناسان افزایش فقر در ایران در سال‌های گذشته شتاب گرفته و برخی برآوردها حکایت از آن دارد که حدود یک سوم جمعیت در این کشور دچار فقر مطلق هستند.
مطابق آماری که علی ربیعی در همایش سیاست‌گذاری! در جهان اسلام ارائه کرده دست‌کم ۱۱ میلیون زن و کودک در ایران از "فقر غذایی" رنج می‌برند.
علاوه بر کاهش شدید ارزش یارانه نقدی در برابر دلار، در ۷ سال گذشته بهای بنزین سهمیه‌ای نیز ۷ برابر افزایش یافته که در کاهش قدرت خرید مردم و افزایش فقر مؤثر است. اعتراف مسئولان! دولتی به افزایش فقر در ایران و پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها موضوع تازه‌ای نیست.
* کوتاه شده  DW