در ایران امروز ، " دین " شده اسباب فریب و دزدی و ریا
________
مشکلات ساختاری در< رژیم آخوندی > ایران محصول بی‌تدبیری، بی‌برنامگی، ناکارآمدی و فساد گسترده کسانی است که زاینده این < رژیم > و زائیده آن هستند.


۱۷ اسفند ۱۳۹۶

کودکان دختر به مردان بزرگسال و مسن و پیر شوهر داده، یا به عبارت دقیق‌تر، فروخته شده و در همان کودکی و نوجوانی نیز بیوه می‌شوند.

روز جهانی زن در ایران « آخوندی »: ۱۵هزار بیوه زیر ۱۵ سال داریم!.
عضو شــــــورای اســــلامی  شـــهر تهــــــران می‌ گوید ۱۵ هزار دختــــــــر زیر ۱۵ ســــــــال  در ایران< آخوندی >  زندگی می‌کند. او گفته قوانین مربوط به زنان نسبت به قبل پس‌رفت کرده است.
 آمار دختربچه‌های بیوه بین ۹ تا ۱۲ سال پیش از این توسط رئیس فراکسیون زنان مجلس، دوهزار نفر اعلام شده بود. 
اگر این آمارها درست باشد، می‌توان به این نتیجه رسید که بیش از ده‌هزار از این بیوگان نوجوان در سنین بین ۱۲ تا ۱۵ قرار دارند.
شهربانو امانی عضو شورای < آخوندی > شهر تهران در کنگره ملی! زنان موفق ایران گفته که ۱۵ هزار دختر بیوه‌ی زیر ۱۵ سال در ایران<آخوندی> زندگی می‌کنند.
وی اظهار امیدواری کرده «با رأفت اسلامی که زنان و مردان را از یک هنر آفریدند، بتوانیم مشکلات بانوان را حل کنیم و فرزندانی را تربیت کنیم که کشور را بسازند و از دامن ما به معراج برسند!!.»
امانی برابری عدالت اقتصادی زن و مرد در ایران< ملائی >  را رد کرده و گفته که «در مجلس پنجم شورای <آخوندی>  با ۹۶ مرد درباره عدالت و برابری صحبت می کردم اینکه ما از نظر اقتصادی با دنیا برابری می کنیم، درست نیست چون یک درصد اقتصاد جهان در اختیار بانوان است.»
این عضو شورای شهر تهران با اشاره به اعتماد به مدیریت! مردان در سطوح بالای مدیریتی گفته که «ما اعتماد کردیم و نتیجه اعتمادمان این شد که خانه‌نشین شدیم. اگرچه باید بدانند که نیمی از سرمایه‌های انسانی کشور، زنان به ویژه دختران دانش‌آموختگان هستند.»
امانی همچنین درباره حق رأی زنان گفته است: «در خیلی از روستاها در گذشته شناسنامه زنان در جیب مردان بود که خودشان می‌دانستند باید به چه کسانی رای دهند. البته اکنون وضعیت خیلی بهتر شده است!!.»
این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: 
«در گذشته ؟! زنان ما را ضعیفه می‌گفتند و اکنون هم در خفا <!!>همین است.»
وی با اشاره به قوانین مربوط به زنان در ایران<ملائی> گفته است: «امروز از نظر قوانینی که داشتیم به عقب برگشتیم، اما قوانینی از جمله خروج زنان با اذن همسر، صدور گذرنامه، دغدغه حضانت فرزند برای بانوان، ازدواج پدرخوانده با فرزنده خوانده در مجلس نهم داریم لذا درخواست دارم راهی که داریم را به خوبی پیش ببریم.»
پیش از این، پروانه سلحشور رئیس فراکسیون زنان در مجلس شورای اسلامی گفته بود: «دوهزار بیوه در سنین کودکی از ۹ تا ۱۲ سال در کشور وجود دارد. بیش از یک سال است که مساله ازدواج کودکان را در مجلس مطرح کرده‌ایم اما متاسفانه برای حل این مشکل مخالفت از سوی برخی از زنان که دارای مسئولیت هستند، بیشتر است.»
این ارقام تکان‌دهنده در عین حال نشانگر این واقعیت دردناک است که کودکان دختر به مردان بزرگسال و مسن و پیر شوهر داده، یا به عبارت دقیق‌تر، فروخته شده و در همان کودکی و نوجوانی نیز بیوه می‌شوند.
/kayhan.london
                                              _______________________________________________