در ایران امروز ، " دین " شده اسباب فریب و دزدی و ریا
________
مشکلات ساختاری در< رژیم آخوندی > ایران محصول بی‌تدبیری، بی‌برنامگی، ناکارآمدی و فساد گسترده کسانی است که زاینده این < رژیم > و زائیده آن هستند.


۱۴ خرداد ۱۳۹۷

به خاطر تحریم، به تیم ملی ایران « آخوندی »  کفش نمی‌دهیم!.
در پی انتشار خبر خودداری شرکت نایکی در ارائه کفش و پوشاک ورزشی به فوتبالیست های ایران «آخوندی » در جام جهانی، این شرکت در پاسخ به صدای آمریکا دلیل این تصمیم را اعلام کرد.
شرکت نایکی در ایمیلی به مایکل لیپین، خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا تایید کرد که به خاطر تحریمها علیه «رژیم آخوندی»، به عنوان یک شرکت آمریکایی نمی‌تواند به بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران کفش ورزشی ارائه کند.
نایکی، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان وسایل، کفش و لباس ورزشی، پیشتر اعلام کرده بود که بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران در جریان جام جهانی ۲۰۱۸ در روسیه کفش‌های تولیدی این شرکت را نخواهند پوشید.
این شرکت توضیح بیشتری نداده بود، اما به گزارش خبرگزاری رویترز عواقب ناشی از تصمیم آمریکا به خروج از توافق برجام و برقراری تحریم ها به حوزه ورزش نیز کشیده شد.
در همین حال شرکت آلمانی آدیداس اعلام کرد که پیراهن بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی سال ۲۰۱۸ در روسیه از محصولات این شرکت خواهد بود.
تیم ایران< آخوندی >  در جام جهانی سال ۲۰۱۴ برزیل، پیراهن تولیدی شرکت آلمانی آل-اشپورت را به تن کردند.
V O A