در ایران امروز ، " دین " شده اسباب فریب و دزدی و ریا
________
مشکلات ساختاری در< رژیم آخوندی > ایران محصول بی‌تدبیری، بی‌برنامگی، ناکارآمدی و فساد گسترده کسانی است که زاینده این < رژیم > و زائیده آن هستند.


۱۰ خرداد ۱۳۹۷

محرومیت بهاییان در ایران « آخوندی » از کسب و کار ادامه دارد.
یک شهروند بهایی که مغازه عینک‌سازی‌‌اش در نظرآباد کرج ده سال است پلمب شده، قصد دارد از قوه قضاییه به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شکایت کند. جامعه بهایی ممانعت از کسب‌وکار بهاییان را "آپارتاید اقتصادی" می‌خواند.
پیام ولی، بهایی ایرانی که مغازه‌اش ده سال قبل پلمب شده و جلوی کارهای دیگرش را نیز گرفته‌اند، در صدد شکایت از قوه قضاییه برآمده است.
 او به "کمپین حقوق بشر!! در ایران" « آخوندی »  گفته که عینک‌سازی او را به بهانه این که از شبکه بهداشت مجوز ندارد بستند: «من پروانه کسب از اتحادیه عینک‌سازان و گواهینامه فنی عینک‌سازی از وزارت کار داشتم و دارم. اما ده سال پیش که حدود ۶ مغازه عینک سازی در نظرآباد وجود داشت ۵ عینک سازی که متعلق به بهایی‌ها بود را پلمپ کردند و یک عینک‌سازی که صاحبش مسلمان بود باقی ماند.»
او عنوان کرده که پس از ۹ ماه بیکاری و پیگیری‌های بی‌نتیجه، نمایندگی محصولات آرایشی و بهداشتی را گرفت اما ماموران اطلاعاتی جلوی این کار را نیز با ترساندن خریداران گرفتند: «الان حدود دو سال است که تقریبا بیکار هستم.»
این شهروند بهایی می‌گوید دادگستری نظرآباد، شکایت اولیه‌اش را به مصوبه شورای تامین شهر علیه بهایی‌ها ارجاع داد: «از اداره اماکن و شورای تامین به دیوان عدالت اداری شکایت کردم که گفتند کاری نمی‌توانیم برای شما بکنیم. باید بروید وزارت اطلاعات و تعهد بدهید که تبلیغ نمی‌کنید.»
پیام ولی از سازمان بازرسی کل کشور نیز استمداد کرده اما پی برده که نام او در سایت این سازمان به عنوان کسی ثبت شده که از دیانت بهایی اعلام برائت نکرده است: «یعنی شکایت من در نهادهای قضایی به خاطر بهایی بودنم رسیدگی نمی‌شود.»
او می‌گوید یک بار در بهمن ۸۸ به خاطر پیگیری‌‌‌های مربوط به رفع پلمب مغازه‌اش بازداشت شده و سه ماه با اتهام "اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام" در زندان بوده‌است!.
محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران«آخوندی» در اردیبهشت ۹۶ گفته که در ایران بهایی بودن جرم نیست و کسی به دلیل "بهایی بودن یا اعتقاد نداشتن به خدا" به زندان نمی‌رود!.
پاییز سال ۹۶ منابع نزدیک به بهاییان گزارش دادند که بیش از ۱۰۰ جوان بهایی که در کنکور آن سال قبول شده بودند، در مرحله انتخاب رشته با عبارت "نقص پرونده" روبرو شده‌‌اند. به آنها پس از مراجعه به سازمان سنجش آموزش کشور گفته بودند که به دلیل بهایی بودن و مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی اجازه تحصیل ندارند مگر اقرار کنند که از دیانت بهایی برگشته و مسلمان شده‌اند.
بهاییان علاوه برآن که از تحصیل یا کار دولتی محروم می‌شوند، از نظر جانی نیز تامین ندارند. خانه‌ها یا قبرهای آنها نیز از سوی "عوامل ناشناس" تخریب می‌شود و مورد بی‌حرمتی قرار می‌گیرد.
بیشترین اتهامی که < رژیم آخوندی >  ایران متوجه بهاییان می‌کند "جاسوسی" است. دست‌کم ۲۰۰ بهایی در اوایل انقلاب به همین اتهام اعدام شده‌اند. جامعه جهانی بهاییان می‌گوید آزار و پیگرد پیروان این دین در دولت «آخوند>روحانی بیشتر شده است.
D W

گزارش سالانه آزادی مذهبی آمریکا و واکنش < رژیم آخوندی >. 
گزارش سالانه آزادی مذهبی وزارت خارجه آمریکا، از ایران<آخوندی> و عربستان به عنوان ناقضان آزادی مذهبی نام برده است.
 سخنگوی وزارت خارجه ایران« آخوندی» در واکنش خود هر نوع فشار بر اقلیت‌های مذهبی در ایران را انکار کرد!.
تازه‌ترین "گزارش آزادی مذهبی" وزارت خارجه آمریکا روز سه‌شنبه ۲۹ مه منتشر شد و در کنار شماری دیگر کشورها، از «رژیم آخوندی» ایران و عربستان سعودی به عنوان کشورهایی یاد شده که آزادی‌های مذهبی در آنها نقض می‌شوند.
نام <رژیم> اسلامی<آخوندی> ایران از سال ۱۹۹۹ در فهرست گزارش سالانه آزادی مذهبی آمریکا در ردیف "کشورهای موجد نگرانی‌های خاص" قرار دارد. "گزارش آزادی مذهبی" بر اساس یک قانون مصوب ۱۹۹۸ سالانه از سوی وزارت خارجه آمریکا منتشر می‌شود.
وزارت امور خارجه <رژیم> اسلامی<آخوندی> به این گزارش واکنش نشان داد. بهرام قاسمی، سخنگوی این وزارتخانه این گزارش درباره <رژیم آخوندی> را "غیرواقع‌بینانه، بی‌اساس و مغرضانه" خواند و افزود که "تنها با هدف بهره‌برداری‌های خاص سیاسی تهیه شده است!".
بر اساس این گزارش از سال ۱۹۷۹ (۱۳۵۷) بدین سو، پیروان بسیاری از این مذاهب به دلیل تبعیض‌ها و فشارهای حکومت < رژیم> اسلامی<آخوندی> علیه اقلیت‌های مذهبی، مجبور به ترک وطن خود شده‌اند. تمام قوانین در ایران بر اساس شریعت شیعی اسلام وضع شده‌اند و خروج از دین اسلام به جرم "محاربه" مجازات سخت در پی دارد.
این گزارش به وضعیت کنونی هر یک از اقلیت‌های مذهبی پرداخته است، از جمله:
بهائیان
از سال ۱۹۷۹ مقامات < رژیم > اسلامی<آخوندی> بیش از ۲۰۰ تن از رهبران دین بهائی را یا به قتل رسانده‌اند و یا به جوخه‌های اعدام سپرده‌اند. بیش از ۱۰هزار نفر از پیروان این دین از مشاغل دولتی و دانشگاهی اخراج شده‌اند.
طی ده سال گذشته نزدیک به یک هزار بهائی به صورت خودسرانه دستگیر شده‌اند. در فوریه ۲۰۱۷ دستکم ۹۰ بهائی تنها به خاطر اعتقادات دینی خود در زندان به سر می‌بردند.
این گزارش با ذکر آمار، نام، مکان و زمان، به موج دستگیری و حتا قتل بهائیان می‌پردازد.
مسیحیان
این گزارش در باره اقلیت مسیحی می‌نویسد: از سال ۲۰۱۰ مقامات ایران<آخوندی> بیش از ۶۰۰ مسیحی را در نقاط مختلف ایران به صورت خودسرانه دستگیر کرده‌اند. تنها در فاصله مه تا اوت ۲۰۱۶ نزدیک به ۸۰ مسیحی دستگیر شده‌اند.
کوتاه شده از: D W