در ایران امروز ، " دین " شده اسباب فریب و دزدی و ریا
________
مشکلات ساختاری در< رژیم آخوندی > ایران محصول بی‌تدبیری، بی‌برنامگی، ناکارآمدی و فساد گسترده کسانی است که زاینده این < رژیم > و زائیده آن هستند.


۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

«حقوق‌های نجومی..، فلاکت عمومی»

تجمع کارگران در مقابل مجلس < آخوندی > به خشونت کشیده شد؛ تعدادی از کارگران بازداشت شدند.
- مأموران با باتوم و شوکر به کارگرانی که در مقابل مجلس شورای<آخوندی> اسلامی تجمع کرده بودند حمله‌ور شدند.
- «نان، مسکن، آزادی، حق مسلم ماست»، «حقوق‌های نجومی فلاکت عمومی»، «اعتراض، تشکل، اعتصاب حق مسلم ماست»، «خط فقر 5میلیون، حقوق ما یک میلیون»، «تا حق خود نگیریم از پای ننشینیم» از جمله شعارهای کارگران بود.
 تجمع کارگران در روز سه‌شنبه، ۱۱   اردیبهشت   برابر   با   اول   مه،   به   مناسبت   روز جهانی   کارگر در   مقابل مجلس   شورای « آخوندی » با حضور گسترده مأموران امنیتی و انتظامی به خشونت کشیده شد. مأموران با باتوم و شوکر به جان کارگران افتادند و تعدادی از آنها را نیز بازداشت کردند.
به دنبال فراخوان تشکل‌های مستقل کارگری ایران برای برپایی مراسم روز جهانی کارگر در مقابل مجلس شورای اسلامی، این تجمع صبح امروز در محل شکل گرفت و در نخستین دقایق صدها کارگر شاغل و بازنشسته در این تجمع حضور یافتند.
شاپور احسانی‌راد عضو هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران طی سخنان کوتاهی در این تجمع با تاکید بر حق کارگران برای برگزاری مراسم روز جهانی کارگر، با برشمردن مشکلاتی که میلیون‌ها خانواده کارگری با آن مواجه هستند گفت: «ما اینجا جمع شده‌ایم تا اعتراض شدید خود را به فقر و فلاکت و بی‌حقوقی‌مان اعلام کنیم.»
همچنین شرکت‌کنندگان در این تجمع علاوه بر در دست داشتن بنرها و پلاکاردهایی پیرامون روز جهانی کارگر و مطالبات کارگران و معلمان بازنشسته و شاغل، شعارهایی از جمله «نان، مسکن، آزادی، حق مسلم ماست»، «حقوق‌های نجومی فلاکت عمومی»، «کارگر معلم دانشجو اتحاد اتحاد»، «معیشت منزلت حق مسلم ماست»، «کارگر زندانی آزاد باید گردد»، «معلم زندانی آزاد باید گردد»، «زندانی سیاسی آزاد باید گردد»، «اعتراض، تشکل، اعتصاب حق مسلم ماست»، «خط فقر ۵میلیون، حقوق ما یک میلیون»، «تا حق خود نگیریم از پای ننشینیم» سر می‌دادند.
با افزایش تعداد کارگران در برابر ساختمان مجلس، مأموران انتظامی و امنیتی<رژیم آخوندی> به سوی کارگران هجوم برده و ضمن زدن آنها با باتوم و شوکر، تعدادی از کارگران را بازداشت کردند.
به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، مأموران انتظامی و امنیتی به تجمع‌کنندگان یورش برده و پلاکاردها و بنرهای آنها را پاره کردند و آنان را مورد ضرب و شتم قرار دادند. سپس تجمع‌کنندگان را به نقطه‌ای در جلوی مجلس راندند و با ایجاد دیواری از فنس دور تا دور آنها، اقدام به بازداشت تعدادی از آنان کردند.
اما همزمان کارگران دوباره شعار سر دادند و خواستار آزادی کارگران بازداشتی شدند:
اما مأموران همچنان به خشونت خود علیه کارگران ادامه داده و دوباره به آنها حمله کردند. مأموران برای اینکه کارگران موفق به تجمع دوباره نشوند با باتوم و شوکر آنها را تا نزدیکی ایستگاه متروی بهارستان در نزدیکی مجلس شورای اسلامی دنبال کردند تا همه متفرق شوند.
یکی از کارگران حاضر در این تجمع با اشاره به «حضور گسترده نیروهای امنیتی و نیروهای لباس‌شخصی» گفته است که «تعداد زیادی از این افراد لباس‌شخصی با دوربین مشغول عکس انداختن از حاضرین در تجمع بودند و حتی با متفرق شدن حاضرین برای عکس انداختن انها را تعقیب می‌کردند. حمله به چند خانم کارگر که از مراسم عکس می‌انداختند یکی از برخوردهای خشن امروز نیروهای امنیتی بود.»
همچنین یکی از زنان کارگری که در تجمع امروز با شوکر به او حمله شد گفته است: «یک بار جلوی مجلس وقتی حمله کردند یکی از مامورها با تیپا به کمرم زد یک بار دیگه هم کنار خیابان وقتی یکی از زنان را محاصره کردند و ما می‌خواستیم نجاتش بدیم مأموری از پشت بهم ضربه‌ای با شوکر زد که بعدش حالت تهوع بهم دست داد و بی حال شدم و حالا فقط پاهام کمی بی‌حس هستند.»..
/kayhan.london