در ایران امروز ، " دین " شده اسباب فریب و دزدی و ریا
________
مشکلات ساختاری در< رژیم آخوندی > ایران محصول بی‌تدبیری، بی‌برنامگی، ناکارآمدی و فساد گسترده کسانی است که زاینده این < رژیم > و زائیده آن هستند.


۲۱ فروردین ۱۳۹۷

هر سه دقیقه یک طلاق.

سال ۹۶، رکورد دار طلاق در تاریخ ثبت احوال ایران«آخوندی».
در سال ۹۶ به ازای هر سه ازدواج تقریبا یک مورد طلاق ثبت شده است. این میزان جدایی در تاریخ ثبت احوال ایران سابقه ندارد. 
از حدود یک دهه پیش آمار ازدواج سیری نزولی و آمار طلاق روندی صعودی داشته است.
بر اساس تازه‌ترین آماری که سازمان ثبت احوال ایران«آخوندی» منتشر کرده، تعداد ازدواج‌های ثبت شده در این کشور در سال گذشته نزدیک به ۶۰۹ هزار مورد و حدود هشت درصد کمتر از سال ۹۵ بوده است.
کمتر از یک دهه پیش که جمعیت ایران به مراتب کمتر از اکنون بود طی یک سال ۸۹۰ هزار ازدواج به ثبت رسیده بود. ازدواج‌های ثبت شده در سال گذشته ۵۱ هزار مورد کمتر از سال پیش از آن است.
به رغم افزایش جمعیت، آمار ازدواج در ایران از اواخر دهه ۸۰ خورشیدی مدام کاهش داشته و تعداد جدایی‌های ثبت شده به طور مرتب بیشتر شده است.
مطابق آماری که سازمان ثبت احوال دیروز (دوشنبه ۲۰ فروردین) منتشر کرد در سال گذشته ۱۷۵ هزار طلاق ثبت شده و این بالاترین آماری است که در حدود نیم قرن عمر این سازمان به ثبت رسیده است.
هر سه دقیقه یک طلاق
طلاق‌های ثبت شده در سال گذشته هزار مورد بیش از سال قبل بوده است. آمار اعلام شده نشان می‌دهد که در سال ۹۶ هر ساعت ۲۰ مورد، و به عبارت دیگر هر سه دقیقه یک طلاق ثبت شده و معادل ۲۹ درصد در پیوندها، جدایی رخ داده است.
دویچه وله