در ایران امروز ، " دین " شده اسباب فریب و دزدی و ریا
________
مشکلات ساختاری در< رژیم آخوندی > ایران محصول بی‌تدبیری، بی‌برنامگی، ناکارآمدی و فساد گسترده کسانی است که زاینده این < رژیم > و زائیده آن هستند.


۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

ادامه اختلاف نظر ترامپ و مکرون بر سر برجام
روسای جمهور آمریکا و فرانسه در یک کنفرانس خبری مشترک در عمل بر اختلاف نظر خود درباره پایبندی به برجام تاکید کردند. ترامپ تهدید کرد که اگر« رژیم آخوندی »  ایران برنامه هسته‌ای خود را از سر بگیرد مشکلات بی‌سابقه را تجربه خواهد کرد.
دونالد ترامپ و امانوئل مکرون، رؤسای جمهوری آمریکا و فرانسه، روز سه‌شنبه (۲۴ آوریل/ ۴ اردیبهشت) در یک نشست خبری دیدگاه‌های خود درباره مسائل مختلف بین‌المللی را بیان کردند.
ترامپ در این کنفرانس خبری با انتقادی تلویحی از توافق دولت اوباما با « رژیم » ایران گفت‌‌‌‌: «پیش از ارائه مبالغی هنگفت به ایران در جعبه‌ها و بشکه‌ها باید به فکر توافقی می‌بودیم که (نقش«رژیم» ایران) در یمن، سوریه و عراق را نیز در بر می‌گرفت.»
رئیس جمهور آمریکا افزود: «با رئیس جمهوری فرانسه بر سر ممانعت از دسترسی ایران به سلاح اتمی توافق کرده‌ایم و از همه ابزارها در این راه استفاده می‌کنیم.»
ترامپ با اشاره به اقدام مشترک آمریکا و فرانسه در حمله به سوریه پس از حمله احتمالی شیمیایی در غوطه، فرانسه را شریک قابل اعتماد ایالات متحده توصیف کرد.
ترامپ در این کنفرانس دوباره به برجام حمله کرد و آن را "فاجعه" و توافقی "خوفناک" و "احمقانه" توصیف کرد. او تهدید کرد که اگر« رژیم »  ایران برنامه هسته‌ای خود را از سر بگیرد با مشکلات بزرگ‌تری مواجه خواهد شد که پیش از این با آن مواجه نشده است.
ترامپ در توضیح انتقاد خود نسبت به برجام گفت: «این چه توافقی است که نه به برنامه موشکی«رژیم» ایران پرداخته و نه به سیاست‌های« رژیم » در منطقه.»
رئیس جمهور آمریکا این که در اردیبهشت ماه درباره ماندن یا نماندن در برجام چه تصمیمی خواهد گرفت را نامعلوم گذاشت: «هیچ کسی نمی‌داند در ماه مه (۲۲ اردیبهشت) چکار خواهم کرد. باید ببینم آیا توافقی تازه با پایه‌ای استوار را می‌توانیم شکل دهیم؛ این توافق موجود (برجام) پوسیده است و نباید هرگز حاصل می‌شد.»
دفاع مکرون از برجام
در این کنفرانس خبری اما مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، گرچه با نگرانی‌های ترامپ در مورد "برنامه موشکی" و سیاست‌های منطقه‌ای « رژیم آخوندی » ایران تفاهم و همراهی نشان داد، ولی همچنان در مقام دفاع از برجام برآمد: «درباره ایران، من و شما مواضع‌مان را گفتیم. شما می‌گویید برجام بد است، (ولی) ما می‌گوییم این توافق تا کنون عمل کرده و تا چند سال می‌تواند بماند.»
مکرون خطاب به ترامپ افزود: «من با شما موافقم که باید«رژیم آخوندی» ایران را در یمن، سوریه و لبنان مهار کنیم و این ممکن است. ما هم می‌گوییم فعالیت‌های موشکی ایران باید پایان یابد. باید ابتدا خود به توافق دست یابیم و سپس مثلاً درباره سوریه به توافق برسیم. باید با روسیه و ترکیه در موضوعات مهمی مانند سوریه به رایزنی بپردازیم تا توافقی حاصل شود. ما در خلاء قرار نداریم. نباید برجام را پاره کرد؛ این راه خوبی نیست.»
اظهارات ترامپ و مکرون در حالی بیان شد که ساعاتی پیش‌تر،« آخوند » حسن روحانی، رئیس « دولت »  ایران«آخوندی»، در سخنرانی‌ای در تبریز تهدید کرد که «اگر کسی بخواهد به پیمان با ملت ایران خیانت کند، عواقبش پای آن‌ها را می‌گیرد چراکه ملت و دولت ایران برای هر مرحله‌ای از اقدامات آن‌ها برنامه دارد و مشکلی را پیش‌ِرو نداریم.!»
   *کوتاه شده از:  D W
                                                      _____________________________________