در ایران امروز ، " دین " شده اسباب فریب و دزدی و ریا
________
مشکلات ساختاری در< رژیم آخوندی > ایران محصول بی‌تدبیری، بی‌برنامگی، ناکارآمدی و فساد گسترده کسانی است که زاینده این < رژیم > و زائیده آن هستند.


۲۱ فروردین ۱۳۹۷

کشاورزان شعار می‌دادند: حق‌آبه را می‌گیریم حتی اگر بمیریم..

قشون‌کشی در برابر کشاورزان معترض اصفهانی
کشاورزان اصفهان که روز گذشته در میدان خوراسکان شهر در اعتراض به خشکسالی و عدم دریافت حق‌آبه‌شان راهپیمایی کرده بودند، یک بار دیگر سه‌شنبه ۲۱ فروردین در این میدان اجتماع کردند. شمار بسیار زیادی از نیروهای یگان‌ ویژه راه کشاورزان را سد کردند.
کشاورزان اصفهان سه‌شنبه ۲۱ فروردین نیز در ادامه اعتراضات به عدم دریافت حق‌آبه‌شان در میدان خوراسکان اجتماع کردند که یگان‌ ویژه و مأموران انتظامی وارد عمل شدند و تلاش کردند کشاورزان معترض را پراکنده کنند.
بعد از تعطیلات نوروزی‌ این سومین تجمع اعتراضی کشاورزان اصفهانی در نقاط شلوغ و پر رفت و آمد اصفهان بود.
کشاورزان شعار می‌دادند: حق‌آبه را می‌گیریم حتی اگر بمیریم.
اعتراض کشاورزان اصفهانی از اواسط اسفند ۹۶ آغاز شد.
۳۵۰ هزار نفر در شرق استان اصفهان از طریق کشاورزی گذران می‌کنند. انتقال ۴۰۰ میلیون متر مکعب آب از حق‌آبه استان اصفهان به یزد، زندگی آن‌ها را به خطر انداخته است. در سال ۹۵ مسئولان استان اصفهان به کشاورزان قول داده بودند که ۲۰۰ میلیون متر مکعب از آب پشت سدها را به کشاورزی در شرق اصفهان اختصاص دهند اما به این وعده عمل نکردند. در همان سال گروهی از کشاورزان اصفهانی لوله انتقال آب به استان یزد را شکستند.
نخستین بار بعد از تعطیلات نوروزی کشاورزان اصفهانی ۱۸ فروردین در حوالی پل خواجو در نزدیکی دفتر تلویزیون محلی استان اصفهان یک تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند. «آب زاینده‌رود، حق مسلم ماست»، و «ناله این کشاورز، ناله زنده‌رود است» از شعارهای کشاورزان در گردهمایی اعتراضی سه روز قبل کشاورزان اصفهانی بود.
دوشنبه ۲۰ فروردین کشاورزان اصفهانی در ادامه اعتراضات به عدم دریافت حق‌آبه‌شان چهارراه مسجد علی را بستند و شعارهایی علیه دولت روحانی سر دادند. دامنه این اعتراضات به سه‌شنبه ۲۱ فروردین کشیده شد. این‌بار اما قشونی از یگان ضد شورش راه کشاورزان را سد کرد.
نیروی انتظامی ابتدا تلاش کرد با بلندگو کشاورزان معترض را از ادامه تجمع منصرف کند، وقتی که توفیقی به دست نیاورد، یگان ضد شورش وارد عمل شد و راه را بر کشاورزان سد کرد.
کشاورزان اعلام کرده‌اند که ۹ صبح چهارشنبه ۲۲ فروردین هم در فلکه خوراسگان اصفهان تجمع اعتراضی برگزار می‌کنند.
در شبکه‌های اجتماعی فیلمی از یکی از کشاورزان معترض منتشر شده است. او در بلندگو با بغضی در گلو فریادکنان می‌گوید ادامه زندگی برای او و خانواده‌اش میسر نیست و سپس به گریه می‌افتد.
radiozamaneh.