در ایران امروز ، " دین " شده اسباب فریب و دزدی و ریا
________
مشکلات ساختاری در< رژیم آخوندی > ایران محصول بی‌تدبیری، بی‌برنامگی، ناکارآمدی و فساد گسترده کسانی است که زاینده این < رژیم > و زائیده آن هستند.


۱۶ اسفند ۱۳۹۶

یکصد هزار فارغ التحصیل دکترا در ایران « آخوندی » بیکار هستند.
جمعیت بیکاران مطلق در ایران« ملائی » ۳ میلیون و ۲۲۶ هزار تن اعلام شده است. ۱۰۰ هزار فارغ التحصیل مقطع دکترا هم بیکار‌ند.
امیدعلی پارسا رئیس مرکز آمار < رژیم >  اسلامی سه‌شنبه ۱۵ اسفند گفت شمار شاغلان ایران« آخوندی »  در ۹ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳.۶ درصد افزایش یافته است.
مرکز آمار ایران چندی پیش نرخ بیکاری ۹ ماه نخست امسال را ۱۱.۹ درصد اعلام کرده بود که بیانگر کاهش سه دهم درصدی به نسبت فصل تابستان است.
این گزارش اما نشان می‌داد که جمعیت بیکاران ایران در پایان ۹ ماه نخست امسال به نسبت فصل تابستان حدود ۴۰۰ هزار تن بیشتر شده است.
محمدباقر نوبخت سخنگوی هیئت دولت! « رژیم »  اسلامی صبح امروز افزایش شمار بیکاران را کذب و فضاسازی رسانه‌های رقیب علیه دولت خواند و تهدید کرد که دولت می‌تواند از این رسانه‌ها شکایت کند!.
به فاصله کوتاهی پس از این واکنش، اسحاق جهانگیری نیز میانگین مشاغل ایجاد شده در دوره ریاست <دولت آخوند> حسن روحانی را ۴۸۰ هزار شغل در سال اعلام کرد.
پیش از این حسن روحانی شمار مشاغل ایجاد شده در یکسال گذشته را بیش از یک میلیون اعلام کرده بود.
مقام‌های دولتی می‌گویند که به‌رغم تداوم رکود صنایع تولیدی، توانسته‌اند با توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان از شمار بیکاران بکاهند.
مسعود شفیعی که از او به عنوان «رئیس جمعیت ایرانی پیشبرد ارتباط صنعت و دانشگاه!!» نام برده می‌شود،اما از افزایش نرخ بیکاری دانش‌آموختگان خبر داده و شمار فارغ التحصیلان مقطع دکترا در ایران را ۱۰۰ هزار نفر اعلام کرده است.
او گفته است که وزارت علوم باید از رشد دانشجویان مقطع دکترا جلوگیری کند.
پیش از این وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  در باره ورود ۵ میلیون فارغ التحصیل دانشگاه‌ها به بازار کار طی سال‌های آینده هشدار داده بود.
براساس اعلام وزارت علوم!! < رژیم >  اسلامی نرخ بیکاری فارع‌التحصیلان دانشگاهی نزدیک به ۱۹ درصد است. این شاخص برای زنان نزدیک به دو برابر نرخ بیکاری مردان فارغ‌التحصیل برآورد می‌شود.
فعالان بازار کار با این حال نرخ بیکاری اعلام شده توسط مرکز آمار را «غیرواقعی» می‌دانند. این مرکز تمامی افرادی را که در هفته آمارگیری از نیروی کار تنها یک ساعت کار کرده‌اند، کارآموزان، سربازان و کارکنان مشاغل خانگی را شاغل می‌شمارد.
.radiozamaneh
                                            ___________________________________________
                        سپاه پاسداران می گوید: « رژیم آخوندی »، تولید موشک های خود را «نسبت به گذشته» سه برابر کرده است.