در ایران امروز ، " دین " شده اسباب فریب و دزدی و ریا
________
مشکلات ساختاری در< رژیم آخوندی > ایران محصول بی‌تدبیری، بی‌برنامگی، ناکارآمدی و فساد گسترده کسانی است که زاینده این < رژیم > و زائیده آن هستند.


۲۹ اسفند ۱۳۹۶

بحران‌ها در < رژیم > اسلامی به طور معمول حل و فصل نمی‌شود٬ بله سرکوب٬ خفه یا جمع شده و به آینده موکول می‌شود٬ انباشت این بحران‌های سرکوب شده به‌سان آتش‌فشان خفته‌ای است که در نهایت روزی بیدار خواهد شد.

۷۵ درصد مردم ایران « آخوندی » از شرایط فعلی کشور ناراضی هستند.
۷۵ درصد مردم  ایران « آخوندی »  از  شرایط  فعلی  کشور ناراضی  هستند  و ۸۰ درصد آنها معتقدند < رژیم > اسلامی در مواجهه با معترضان باید با آنها گفتگو کند یا خواسته‌هایشان را بپذیرد و ۷۰ درصد مردم نیز گفته‌اند نگران وضعیت اقتصادی خود هستند.
این آمار تنها بخشی از نتایج نظر‌سنجی‌های انجام شده مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) از مردم ایران در سال ۱۳۹۶ است که جمع بندی آنها در پایان سال منتشر شده است.
ایسپا پس از اعتراض‌های سراسری دی ماه اقدام به یک نظر‌سنجی کرده که نشان می‌دهد ۷۵ درصد مردم این کشور از شرایط موجود راضی نیستند و این میزان نارضایتی در بین جوانان (۱۸-۲۹ سال) بیش از سایر گروه‌های سنی است.»
۴۰ درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفته‌اند خطاب اعتراض‌ها قوه مجریه بوده و ۳۵ درصد هم کل نظام مخاطب اصلی این اعتراض‌ها دانسته‌اند.
۶۰ درصد هم گفته‌اند «وضع موجود با انجام برخی اقدامات قابل اصلاح است!» و ۸۰ درصد هم از مقام‌های <رژیم> اسلامی خواسته‌اند با معترضان وارد گفتگو شده یا خواسته‌هایشان را بپذیرد.
طبق نتایج حاصل از سوالی در نظرسنجی از مردم پس از اعتراض‌های دی‌ماه، بیش از ۷۰ درصد مردم ایران نیز مخالف فیلتر شبکه‌های اجتماعی در زمان اعتراض‌ها بوده اند.
در بخش دیگری از این نظرسنجی از خواسته اصلی معترضان پرسش شده که ۶۹ درصد بهبود وضعیت اقتصادی و فضای کسب و کار، ۳۰ درصد اعتراض به فساد مالی و ۲۰.۶ درصد هم به رفع بی‌عدالتی اشاره کرده‌اند.
۴۸ درصد هم گفته‌اند در هیچ شرایطی در تجمعات اعتراضی شرکت نمی‌کنند و ۴۱ درصد چنین اظهار عقیده کرده‌اند در صورت مسالمت‌آمیز و قانونی برگزار شدن اعتراضات در تجمعات مشارکت می‌کنند.
در این نظرسنجی همچنین مشخص شده که بیش از ۷۰ درصد مردم در پاسخ به این سوال که «‌مهم‌ترین چیزی که در کشور شما را نگران می‌کند، چیست؟» از مسائل اقتصادی مثل گرانی، بیکاری، فقر و فساد اقتصادی احساس نگرانی کرده‌اند.
iranwire