در ایران امروز ، " دین " شده اسباب فریب و دزدی و ریا
________
مشکلات ساختاری در< رژیم آخوندی > ایران محصول بی‌تدبیری، بی‌برنامگی، ناکارآمدی و فساد گسترده کسانی است که زاینده این < رژیم > و زائیده آن هستند.


۰۹ اسفند ۱۳۹۶

این نخستین بار در ورزش ایران است که در مورد رویارویی با ورزشکاران اسرائیلی چنین اعتراض دسته‌جمعی‌ای صورت می‌گیرد..

استعفای اعتراضی رئیس فدراسیون و همه اعضای شورای فنی کشتی ، در«ایران»«ملائی».
در پی درخواست رسول خادم، رئیس فدراسیون کشتی از مسئولان حکومتی ایران < ملائی > برای تعیین تکلیفِ رقابت‌های کشتی‌گیران ایران با حریفان اسرائیلی و بی‌پاسخ ماندن این درخواست، او و همه اعضای شورای فنی کشتی آزاد و فرنگی ایران در یک اعتراض دسته‌جمعی از سمت خود استعفا دادند.
رسول خادم چهارشنبه ۹ اسفند با صدور نامه‌ای استعفای خود از ریاست این فدراسیون را اعلام کرد.
رسول خادم از مسئولان وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک، وزارت امور خارجه و شورای امنیت ملی خواسته بود تا تکلیف موضوع عدم رقابت ورزشکاران ایرانی با رقبای اسرائیلی را روشن کنند.
این درخواست پس از آن صورت گرفت که علیرضا کریمی، کشتی‌گیر وزن ۸۶ کیلوگرم ایران در آذرماه سال جاری در رقابت‌های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان برای آن‌که در دور بعدی با کشتی‌گیر اسرائیلی روبه‌رو نشود در میانه کشتی با حریف روس به توصیه مربیان تیم ملی به عمد شکست خورد و از رسیدن به مدال طلای جهان بازماند.
در پی این رویداد کمیته حقوقی و انضباطی اتحادیه جهانی کشتی هم علیرضا کریمی و هم حمیدرضا جمشیدی، مربی‌اش را محروم کرد. کریمی شش ماه و جمشیدی دو سال محروم شد.
رسول خادم ۳۰ بهمن‌ماه در واکنش به این محرومیت خطاب به مسئولان حکومتی گفت: «اگر سیاست کشور بر به‌رسمیت نشناختن اسرائیل و عدم مبارزه با ورزشکاران اسرائیلی است، پس پنهانی به حریف قبلی باختن و برای تهیه گواهی بیماری، به درمانگاه‌ها و پزشکان خارج از کشور مراجعه کردن، چه معنایی دارد؟ (…) اگر توان مردانه ایستادن پای اعتقاداتتان را ندارید، حداقل پای کشتی‌گیر بایستید.»
در پی استعفای رسول خادم، ابراهیم جوادی و حسین مرعشیان، از اعضای شورای فنی کشتی آزاد و کشتی فرنگی  نیز اعلام کردند که با چنین شرایطی نمی‌توانند کار کنند و اعضای این شوراها نیز استعفا دادند.
این نخستین بار در ورزش ایران<ملائی> است که در مورد رویارویی با ورزشکاران اسرائیلی چنین اعتراض دسته‌جمعی‌ای صورت می‌گیرد.
ابراهیم جوادی در این‌باره گفت: «مسئولان هیچ واکنشی نسبت به این اتفاق مهم نداشتند و هیچ اقدامی صورت ندادند. آن‌ها هر تصمیمی که می‌گیرند را باید به نهادهای بین‌المللی ورزش اعلام کنند تا تکلیف یک‌سره شود و همه ما مجبور به دروغ گفتن نباشیم.»
کوتاه شده از: radiozamaneh