در ایران امروز ، " دین " شده اسباب فریب و دزدی و ریا
________
مشکلات ساختاری در< رژیم آخوندی > ایران محصول بی‌تدبیری، بی‌برنامگی، ناکارآمدی و فساد گسترده کسانی است که زاینده این < رژیم > و زائیده آن هستند.


۰۷ اسفند ۱۳۹۶

« رهبر رژیم ملائی »،
 درخواست حقوق معوقه کارگران را "تحریک دشمنان" خواند!.
رسانه‌های ایران « ملائی » روز دوشنبه (۷ اسفند / ۲۶ فوریه) سخنانی را به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «رهبررژیم ملائی » منتشر کرده‌اند که بر اساس آن  گفته است که "دشمنان!!" همواره کوشیده‌اند تا کارگران را تحریک کنند و "رکود" و "لنگی" در کارخانه‌ها به وجود آورند!، اما کارگران "با بصیرت ایستاده و دست دشمن را رد کرده‌اند!".
« رهبر رژیم »  در سخنانش ضمن برشمردن نقش کارگران در "نبرد در دفاع هشت ساله، نبرد با گروهک‌ها و قبل از آن نبرد در دوران انقلاب"‌‌ گفته است: «بارها این را در سخنرانی‌ها، خطاب به کارگران عزیزمان گفته‌ام که ضدانقلابِ کشور از اول چشمش به کارگرها بود بلکه بتواند جامعه‌ی کارگری را به‌نحوی علیه «رژیم» اسلامی تحریک کند.»
« او » افزوده است: «یکی از کارهای اساسیِ دشمنان ما این است که شاید بتوانند در کارخانه‌های ما، در مجموعه‌های کارگری ما، بخصوص مجموعه‌های بزرگ، یک رکودی، لنگی‌ای از سوی کارگران به وجود بیاورند؛ کارگرها را [به این کار] وادار کنند.»
رهبر « رژیم » اسلامی گفته است که کارگران اما با بصیرت "دست دشمن را رد کرده‌اند".
بیشتر اعتراضات به حقوق معوقه است
سخنان <رهبر رژیم ملائی> در حالی منتشر می‌شود که شهرهای گوناگون ایران در روزهای اخیر شاهد اشکال گوناگون حرکت‌های اعتراضی از سوی کارگران ایران بوده است. بیشتر کارگران به دلیل عدم دریافت حقوق ماهیانه خود از چند ماه پیش تا کنون و عدم توجه به مطالبات بیمه‌ای‌شان به خیابان‌ها رفته‌اند.
روز دوشنبه خبرهایی درباره اعتصاب کارگران فولاد ارومیه، ‌کارگران شرکت صدر فولاد خرم‌آباد، پیمانکاران فولاد خراسان، شرکت پترو صنعت دنیز منتشر شده است. در اخبار آمده که این کارگران به علت عدم پرداخت گاه تا ۱۳ ماه از حقوق‌شان دست به اعتصاب زده‌اند.
روز گذشته ‌یکشنبه (۶ اسفند) نیز، در اعتراض به چند ماه حقوق معوقه و عدم پرداخت حق بیمه، هم کارگران کارخانه فولاد در اهواز تجمع کردند و هم دست‌کم دو گروه کارگران کارخانجات در استان قزوین در مقابل فرمانداری شهر تاکستان تجمع کردند. همچنین صدها تن از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران (متشکل از پنج کارخانه) در اهواز راهپیمایی کردند.
پیش از این در راهپیمایی ‌کارگران هپکوی اراک در ۱۶ بهمن کارگران ناامیدی خود را برای احقاق حقوقشان با شعار "مرگ بر کارگر، درود بر ستمگر"، "عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز، زندگی کارگر، رو به هواست امروز" مطرح کردند. این شعار از این زمان در اعتراض‌های کارگری دیگر نیز به گوش می‌رسد.
تجمع کارگران پیمانی پتروشیمی ماهشهر در روز ۲۴ بهمن روبروی اداره کار منطقه در اعتراض به تعویق پرداخت دستمزدهایشان و نیز‌ اعتصاب سه هزار کارگر نی‌بر هفت تپه در ۲۵ بهمن در اعتراض به عدم پرداخت دستمزد معوقه‌شان از دیگر نمونه‌های اعتراضات کارگری در روزهای اخیر در ایران بوده است.
اعتراض به واریز حق درمان به خزانه دولت
موضوع دیگری که این روزها در کانون برخی از حرکت‌های اعتراضی کارگری قرار گرفته است موضوع بند "ز" تبصره ۷ لایحه بودجه ۹۷ است که بر پایه آن قرار است سهم حق درمان سازمان تآمین اجتماعی به خزانه دولت واریز شود.
به گزارش ایلنا، روز دوشنبه (۷ اسفند) شوراهای اسلامی کار واحدهای کارگری مرکز، غرب و شرق تهران و همچنین شهر ری نیز با امضای طومارهای جداگانه خطاب به شورای نگهبان خواستار لغو بند "ز" تبصره هفت لایحه بودجه شده، با واریز سرمایه‌های تامین اجتماعی به خزانه دولت مخالفت کرده و خواهان "توقف دست‌اندازی به منابع مالی کارگران شده‌اند".
دربیانیه اتحادیه نیروی کار پروژه‌ای در این رابطه آمده است: «اتحادیه نیروی کار پروژه‌ای به این وسیله مخالفت جدی خود را با این ترفندهای ضد قانون اساسیِ دولت اعلام می‌کند و تصور می‌کند همه تشکل‌های کارگری ایران باید به مخالفت با این بند و تبصره که منابع درآمدی تامین اجتماعی را که تنها به کارگران ایران تعلق دارد، وارد خزانه دولتی می‌کند، بپردازند.»
هم اکنون به دلیل اعتراضاتی که به بند مزبور وجود دارد، نشست‌های شورای عالی کار برای تعیین تکلیف دستمزد بیش از ۱۳ میلیون کارگر هم برگزار نمی‌شود. گفت‌وگویی هم میان نمایندگان کارگری و شورای عالی کار درباره تعیین مزد کارگران صورت نمی‌گیرد. به گزارش "مشرق"، شرکای اجتماعی (گروه کارفرمایی و گروه کارگری) اعلام کرده‌اند که تا زمانی که بند یاد شده باز پس گرفته نشود، در جلسات شورای عالی کار شرکت نخواهند کرد.
* کوتاه شده از:D W
تصاویر از : گوگل